Co należy wiedzieć o napędach do bramy przesuwnej?

Zakup napędu do przesuwnej bramy wydaje się być prostą sprawą. Jednak nie do końca. Co musimy wiedzieć o samej bramie oraz o napędach do tego typu bramy?

Samonośna brama przesuwna jest specjalnym profilem aluminiowym lub też stalowym, z wycięciem na środku na którego bazie jest budowana całą konstrukcja skrzydła. Nasuwany jest on na minimum dwa zespoły jezdnych wózków do samonośnych bram, zbudowanych z samym łożyskowanych rolek.

Gdy interesują nas napędy do bramy przesuwnej, to musimy wiedzieć, że bardzo dużą rolę odgrywa sam wykonawca bramy oraz także jej monter. Zespoły wózków powinny być osadzone na płycie betonowej, która konstrukcji zapewnia stabilność. W miejscu tym zasługuje na szczególną uwagę głębokość, na której wylany zostanie beton. Musimy na pewno pamiętać o samej strefie przemarzania gruntu, fundament zbyt płytki spowoduje podnoszenie się zimą konstrukcji, a opadanie latem. Głębokość minimalna to około stu centymetrów. Szerokość płyty także ma tutaj ogromne znaczenie. Często się jednak okazuje, że nie ma do czego przymocować samej podstawy siłownika.

Konstruktor powinien także przewidzieć samą przepustowość do poprowadzenia elektrycznej instalacji, aby nie rozkuwać już wykonanego fundamentu. Na pewno zapoznając się z teoretycznymi kwestiami, wybierzemy odpowiednie napędy do bramy przesuwnej. Na pewno nie jest to trudny element do wyboru. Możemy poprosić o pomoc doświadczonego pracownika, gdy nie czujemy się w tym zbyt dobrze.