Czy opłaca się kupić używany smartwatch?

Onur Binay/unsplash.com

Smartwatche to wciąż pewna nowość. Gdy pierwszy raz go dostaniesz, prawdopodobnie będziesz chciał się nim pochwalić wszystkim znajomym. Jednak po pewnym czasie nowość się znudzi i możesz zacząć myśleć o jego sprzedaży.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem używanego smartwatcha, oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę:

  • Żywotność baterii jest prawdopodobnie krótsza niż w przypadku nowego urządzenia. Nowa bateria w smartwatchu wystarcza na kilka dni, jeśli nie tygodni; bateria używanego smartwatcha może być już na wyczerpaniu.
  • Może mieć zadrapania lub inne uszkodzenia kosmetyczne spowodowane nieostrożnym obchodzeniem się z urządzeniem przez poprzednich właścicieli oraz ogólnym zużyciem z upływem czasu.
  • Może mieć aktualizacje oprogramowania, które trzeba zainstalować, aby móc z niego prawidłowo korzystać.

Przemyśl to! 

Używane smartwatche to świetny sposób, aby zaoszczędzić pieniądze na urządzeniu, które naprawdę chcesz mieć. Kupowanie używanych smartwatchów ma jednak pewne wady. Wejdź na techmove.pl i wsiąknij w ten temat głębiej! 

Przede wszystkim, kupując zegarek od osoby trzeciej, nie możesz mieć pewności co do jego jakości. Model mógł zostać zużyty przez poprzedniego właściciela lub mógł zostać w jakiś sposób uszkodzony podczas transportu.

Jeśli kupujesz używane smartwatche online, zakres gwarancji jest również ograniczony. Jeśli zegarek przestanie działać w ciągu pierwszego roku, będziesz musiał sam pokryć koszty naprawy lub wymiany. Możesz też nie być uprawniony do korzystania z nowych funkcji, które są wprowadzane do nowszych wersji zegarka po zakupie.

Niektórzy sprzedawcy oferują gwarancję na swoje używane urządzenia i naprawiają je lub wymieniają, jeśli zepsują się w okresie posiadania. Jednak takie oferty mogą być trudne do znalezienia i często wiążą się z wysokimi cenami, a także opłatami za wysyłkę, co w efekcie utrudnia uzyskanie dobrej oferty na zakup.