Jak pozbyć się muszek owocówek?

źródło: https://pixabay.com/pasja1000

Muszki owocowe mogą być częstym problemem w kuchniach, szczególnie tych, które mają gnijące owoce w koszu lub inne jedzenie siedzące na zewnątrz. Muchy będą składać swoje jaja na żywności i innych powierzchniach, gdzie jest to dostępne dla ich larw. Istnieje kilka sposobów na pozbycie się tych szkodników z domu:

 

Opcja 1: Szybkie i skuteczne sprzątanie kuchni.

 

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest utrzymanie kuchni w jak największej czystości. Może to brzmi prosto, ale taka jest prawda.

 

Wyrzuć do kosza wszystko, co się zepsuło, tak szybko, jak tylko możesz. Nie zostawiaj niczego na dłużej niż dwa dni, co jest nawet lekko przeterminowane, chyba że masz dobry powód, aby tego nie robić, który wiesz, że nie przyciągnie muszek owocówek.

 

Sprzątaj naczynia od razu po zakończeniu ich używania, a jeśli są zbyt duże, by włożyć je od razu do zmywarki, opłucz je. Wyrzucaj resztki jedzenia lub naczynia z zaschniętym jedzeniem po zakończeniu ich używania – dotyczy to również takich rzeczy jak rdzeń jabłka i skórki pomarańczy.

 

Natychmiast posprzątaj wszystko, co jest mokre wokół zlewu, aby muchy nie miały czego szukać – miska z zamoczoną wodą pozostawiona na noc to zaproszenie do zarażenia się muszkami owocowymi. Wejdź również na stronę http://gardenyard.pl/