Jak zadbać o swoją skórkę w zimowe dni?

Zima to najgorszy czas ze wszystkich, aby mieć suchą, swędzącą i podrażnioną skórę. Zimno i ogrzewanie w pomieszczeniach mogą powodować odwodnienie skóry, a my musimy coś z tym zrobić, aby zapobiec wszelkiego rodzaju problemom skórnym w przyszłości. Oto kilka wskazówek, do których możesz się zastosować, aby zadbać o swoją skórę w zimowe dni:

1) Użyj nawilżacza w swojej sypialni. Poziom wilgotności jest bardzo niski w zimowe dni, więc ważne jest dla nas, aby nawilżyć naszą skórę w nocy przed pójściem do łóżka. Trzymaj nawilżacz w pobliżu, abyś mógł go używać każdej nocy przed pójściem spać. Pomoże to Twojej skórze pozostać nawilżona i nawodniona przez całą noc.

2) Weź gorące kąpiele zamiast pryszniców. Zamiast brać szybki prysznic z zimną wodą każdego ranka, spróbuj wziąć długie kąpiele z ciepłą wodą przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu. Ciepła woda pomoże otworzyć pory, tak aby mogły oddychać i odprowadzać toksyny, jednocześnie utrzymując skórę nawilżoną i nawodnioną. Nie zapominaj o stosowaniu dużej ilości kremu nawilżającego po każdej kąpieli! Nie chcesz, aby cała ta ciężka praca poszła na marne!

3) Użyj balsamu z ochroną SPF. Więcej na joysy.pl