Usuwanie błota z psa po spacerze – jak to robić?

źródło: pixabay.com/Katrina_S

Jedną z najczęstszych plam, które napotkasz jako właściciel psa, jest błoto. Na szczęście jest to również jedna z najłatwiejszych do usunięcia plam!

Psy uwielbiają biegać na zewnątrz i brudzić się. Jeśli Twój pies wpadnie do kałuży błota, lub jeśli biegnie przez ogród, lub jeśli tarza się w czymś, co nie jest błotem, istnieje duża szansa, że wejdzie do środka z pachnącym, brudnym śladem na swoim futrze. Na szczęście dla Ciebie, uzyskanie błota z sierści psa jest dość łatwe – wszystko czego potrzebujesz to trochę łagodnego mydła do naczyń i wody.

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to spłukać psa w ciepłej wodzie. Ciepła woda pomoże rozluźnić wszelkie zabrudzenia tkwiące w futrze. Po spłukaniu go, pocierać palcami przez jego futro ostrożnie. Możesz poczuć kilka wilgotnych lub lepkich miejsc – to właśnie tam znajduje się błoto. Teraz nadszedł czas, aby zastosować mydło do naczyń! Najpierw weź trochę ciepłej wody i wlej do niej łagodny środek do mycia naczyń. Wypracuj pianę z detergentu, a następnie pracować go w futrze, aż pracował z całego brudu, że można poczuć. Następnie ponownie spłucz mydło pod ciepłą wodą. Wejdź również na http://slowdom.pl/