Jak dbać o skórę brzucha w ciąży?

W czasie ciąży brzuch jest szczególnie podatny na rozstępy, które powstają na skutek nadmiernego rozciągania się skóry. Choć nie da się im całkowicie zapobiec, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc:

  • Jedz zrównoważoną dietę z dużą ilością białka i witaminy C. Rozważ również przyjmowanie suplementów witaminy E i oleju rybnego.
  • Nałóż balsam na brzuch przed wejściem do wanny lub pod prysznic, a następnie zastosuj go ponownie po wyschnięciu. Pomoże to utrzymać nowo odsłoniętą skórę miękką i gładką. Ponadto spróbuj użyć balsamu z masłem kakaowym lub kremu z masłem shea, aby utrzymać elastyczność i sprężystość skóry.
  • Użyj całkowicie naturalnego masła do brzucha z naturalnymi składnikami, które są bezpieczne dla Ciebie i Twojego dziecka, jak masło Shea i masło kakaowe . Te produkty będą dla Ciebie świetnym sposobem na zmiękczenie skóry i ochronę przed rozstępami w czasie ciąży! 

Jednak najlepszym sposobem na pozbycie się rozstępów jest zapobieganie im zanim się pojawią. Podczas gdy kobiety w ciąży powinny unikać diet odchudzających i nadmiernych ćwiczeń w czasie ciąży, pewien dodatkowy przyrost masy ciała może faktycznie poprawić szanse kobiety na uniknięcie rozstępów poprzez zwiększenie poziomu objętości krwi, co zwiększa krążenie do skóry. Po więcej porad wejdź na stronę http://momom.pl/