Jak rozbudować mięśnie pośladków?

Największe przyrosty masy mięśniowej zobaczysz, pracując nad pośladkami przy użyciu wolnych ciężarów. Niektóre świetne ćwiczenia dla tej grupy mięśni to przysiady, wypady i każde inne ćwiczenie, które wymaga od Ciebie podtrzymywania własnej masy ciała tyłem

Istnieje wiele sposobów na rozwinięcie mięśni pośladkowych. Najlepszym sposobem jest ćwiczenie. Poniżej przedstawiamy kilka ćwiczeń na zwiększenie pośladków:

Spis treści

Squatting

Squaty są świetne dla rozwoju pośladków. Stań z rozstawionymi stopami i trzymaj hantle w każdej ręce. Zegnij kolana i opuść biodra w kierunku podłogi. Przez cały czas trwania ćwiczenia trzymaj głowę w górze i plecy prosto. Przysiady mogą być jeszcze bardziej efektywne poprzez umieszczenie sztangi z tyłu ramion podczas przysiadów. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wykonuj to ćwiczenie naprzemiennie.

Bowling

Kręgle to również dobre ćwiczenie na pośladki i uda. Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion i pochyl się do przodu od pasa, utrzymując plecy prosto, aż osiągniesz kąt 90 stopni z nogami. Utrzymaj tę pozycję przez pięć sekund i powoli wróć do pozycji stojącej.

Ta aktywność może być wykonana przy użyciu ciężkiej piłki, która została wypełniona piaskiem, zamiast używania kuli do kręgli. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wykonuj tę czynność co najmniej trzy razy w tygodniu. Wejdź też tu – http://ohmadame.pl/