Jaką wybrać pościel na ciepłe noce?

Jeśli masz problemy ze snem w noce, kiedy jest zbyt ciepło, by mieć otwarte okno, jest kilka rodzajów pościeli, które mogą pomóc. Pierwszym z nich jest pościel satynowa, która wykonana jest z gładkiej, śliskiej tkaniny, która ślizga się po tobie i porusza się wraz z tobą, gdy się obracasz i kopiesz. Satyna jest chłodna w dotyku, a jej gładka powierzchnia pomaga złagodzić wszelkie zgrubienia i zmarszczki pod spodem.

Tkanina ta daje również uczucie przewiewności, które może sprawiać wrażenie, że śpisz w chmurze – a niektórzy ludzie uważają, że jest to na tyle pocieszające, że są w stanie odpłynąć szybciej niż bez niej.

Bawełna jest oddychająca i pomoże Ci utrzymać chłód podczas snu. Satyna to solidna tkanina, która nie przepuszcza powietrza i zatrzymuje ciepło przy ciele podczas snu. Bawełniane prześcieradła odprowadzają wilgoć z Twojej skóry, co ułatwia zasypianie w nocy, jak również utrzymanie snu przez całą noc.

Ciemniejsze kolory pochłaniają ciepło od światła słonecznego i utrzymują to ciepło przez cały dzień. Jeśli wolisz spać w całkowitej ciemności, unikaj czarnych lub ciemnofioletowych arkuszy i poszewek na poduszki, ponieważ mają one tendencję do pochłaniania więcej ciepła od światła słonecznego niż lżejsze lub białe kolorowe arkusze. Wejdź również na http://menties.pl/