Siekiera rozłupująca fiskars

Siekiera siekierze nierówna – na rynku możemy napotkać się z pełną gamą urządzeń, różniących się m.in. wyglądem lub wielkością. Jednym spośród nich jest siekiera rozłupująca fiskars. Już sama nazwa wygląda na to, do czego służy siekiera rozłupująca. Jest to urządzenie, po jakie sięgniemy, by przełamać wielkie elementy drzewa na mniejsze – więc takie, jakie będzie można bez kłopotu wprowadzić do pieca lub kominka. Można zatem zdecydowanie powiedzieć, iż urządzenie to jest potrzebne w domkach jednorodzinnych ocieplanych oczywiście w tenże sposób – wykorzystując je, łatwo oraz dobrze zrobimy drewno na opał.

Siekiera rozłupująca fiskars do drewna

Przy doborze siekiery do rozłupywania drzewa ważnymi parametrami są masa głowicy oraz odległość trzonka. Wraz ze wzrostem ciężaru głowicy długość trzonka rośnie, gwarantując tymże samym dobre wyważenie urządzenia. Przy normalnej pracy jest to niezwykle istotne, gdyż znacznie łatwiej się nią pracuje. Natomiast więc niezależnie od tego, czy jesteś drwalem, lub okolicznościowo przygotowujesz drzewo na opał do domu, kieruj się prostą regułą: dobieraj ciężar siekiery do indywidualnych możliwości, pamiętając również, iż im urządzenie jest cięższe oraz większe, tymże lepiej łamie kloce drzewa.

Jaką siekierę rozłupującą kupować?

Osoby decydujące się na zakup siekiery rozłupującej kierują się różnorodnymi wymaganiami, od ceny po renomę wytwórcy. Jest to podstawowy wyznacznik klasy. W szczególności natomiast winno się zwrócić uwagę na parametry siekiery. Wielkie znaczenie dla skuteczności pracy ma ciężar głowicy. Odpowiednia waga winna mieć 1,8-2kg, w innym przypadku użytkownik będzie męczył się z twardszym drzewem, sękami lub większymi pniami.