Agregaty bębnowe – w telegraficznym skrócie
Wykorzystywane są w procesach galwanizacji. Obrabiane przedmioty zanurza się w specjalnie przygotowanym roztworze. Są to cząstki wybranego metalu, które osiadając na powierzchni zanurzonego przedmiotu, tworzą warstwę ochronną. W trakcie takiej kąpieli, pod wpływem oddziaływań elektrycznych, cząstki (w formie cieczy) zatrzymują się, przyjmując postać stałą.
Galwanizacja przy użyciu agregatów bębnowych
Galwanizacji mogą podlegać różne kategorie produktów. Często jest to osprzęt metalowy – nakrętki, śrubki, nity, pręty – wykorzystywane w różnego typu konstrukcjach i urządzeniach. Po zakończeniu kąpieli galwanicznej należy umieścić je w specjalnych agregatach bębnowych. Ich rola jest nieoceniona.
Są wypełnione specjalnym roztworem, w którym zanurzone zostaną galwanizowane obiekty. Agregaty mają kształt cylindryczny, a w trakcie pracy obracają się. W ten sposób powierzchnia zanurzonych przedmiotów zostaje dokładnie i szczelnie pokryta warstwą ochronną. Agregaty bębnowe mogą różnić się rozmiarem oraz konstrukcją, które mają olbrzymi wpływ na ich przydatność.
By cały proces został przeprowadzony w sposób poprawny, należy dostosować rozmiary agregatów bębnowych względem rozmiarów i ilości przedmiotów, jakie planujesz umieścić we wnętrzu. Istotna jest długość oraz maksymalna średnica (dotycząca czoła bębna). Warto też zwrócić uwagę na pozostałe wymiary oraz dopasować urządzenie do zamierzonego miejsca jego instalacji. Wielu producentów udostępnia agregaty bębnowe w różnych wersjach i konfiguracjach, co daje możliwość wyboru urządzenia dopasowanego do Twoich potrzeb i możliwości montażowych.