Na czym polega druk 3D?

źródło: pixabay.com/kaboompics

Druk 3D to szybko rozwijająca się branża, znajdująca zastosowanie w produkcji, medycynie, a nawet w podróżach kosmicznych. Jest to również jedna z najbardziej dostępnych technologii – stacjonarną drukarkę 3D można kupić za mniej niż 600 dolarów.

Druk 3D to proces, w którym tworzy się obiekt poprzez układanie warstw materiału jedna na drugiej. Można go wykorzystać do tworzenia wszystkiego, od zabawek po działające pistolety, a nawet jedzenie.

Istnieją dwa główne rodzaje druku 3D: druk ekstruzyjny i selektywne spiekanie laserowe (SLS). W druku ekstruzyjnym materiał jest stapiany ze sobą poprzez topienie go za pomocą dyszy. Proces SLS wykorzystuje laser do łączenia materiałów ze sobą w temperaturze pokojowej.

Druk 3D to proces, który pozwala na tworzenie solidnych obiektów o praktycznie dowolnym kształcie z cyfrowego modelu. Technologia ta istnieje od dziesięcioleci, ale najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie sprawiły, że wreszcie stała się dostępna dla ogółu społeczeństwa. Obecny stan technologii druku 3D daje możliwość wydrukowania niemal wszystkiego, co można sobie wyobrazić, jeśli ma się dostęp do odpowiedniej maszyny i wystarczająco dużo czasu, a ta nowa łatwość użycia oznacza, że ludzie tworzą wszelkiego rodzaju rzeczy. Druk 3D jest wykorzystywany do tworzenia wszystkiego, od zabawek i misiów po protezy, nie wspominając o prototypach produktów przemysłowych, które mogą kosztować nawet milion dolarów. Mimo, że druk 3D jest wciąż w fazie początkowej, stał się już bardzo ważny dla naukowców, którzy potrzebują fizycznych modeli lub małych ilości produktów, które są trudne lub drogie w produkcji lub zakupie. Wejdź również na stronę http://oystem.pl/