Akupunktura- co warto wiedzieć?

Jako współczesny zabieg mający korzenie w medycynie chińskiej sprzed tysięcy lat, akupunktura ma wiele różnych zastosowań. Jako zabieg kosmetyczny, może być stosowany do poprawy sposobu, w jaki wyglądamy i czujemy się. Kiedy igły umieszczane są w określonych punktach na ciele, może pomóc nadać jędrność skórze i poprawić jej wygląd w bardzo zauważalny sposób poprzez redukcję zmarszczek i napompowanie obwisłych obszarów.

 

Powodem tego jest to, że igły wyzwalają uwalnianie endorfin, które mają działanie przeciwzapalne i będą również łagodzić ból spowodowany zapaleniem stawów lub urazami. Efekty odmładzające akupunktury są tak dobrze znane, że została ona wykorzystana w leczeniu sportowców, którzy chcą szybciej odzyskać zdrowie po kontuzji i wrócić do rywalizacji szybciej, niż gdyby robili inne rodzaje zabiegów. Została nawet wypróbowana jako leczenie ciężkiej depresji.

 

Akupunktura jest praktykowana od wieków jako narzędzie do leczenia pewnych rodzajów dolegliwości, ale ostatnio została uznana za naprawdę potężną broń przeciwko starzeniu się i pogorszeniu funkcji naszego ciała. Tak jak dobra hydraulika pomaga nam zachować zdrowie na wiele sposobów, akupunktura może pomóc nam zachować zdrowie, również poprzez utrzymanie naszych organów w zdrowiu i prawidłowym funkcjonowaniu.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie slowerful.pl