O czym należy pamiętać, decydując się na auto elektryczne?

CHUTTERSNAP/unsplash.com

Chcąc kupić samochód elektryczny, należy się zastanowić nad kilkoma dziedzinami.

  • Po pierwsze – pytanie ile mamy gotówki i jakie są nasze możliwości finansowe. Koszty kupna auta elektrycznego waha się od kilku tysięcy do kilkuset tysięcy złotych. Warto przede wszystkim sprawdzić cenę baterii, która jest jednocześnie jednym z największych kosztów. Nie wszystkie firmy oferują leasing baterii, więc warto po prostu brać pod uwagę c
  • Warto zastanowić się, czy auto elektryczne jest dla nas. I to nie tylko ze względu na koszty eksploatacji, ale też dlatego, że samochody wyposażone w silniki elektryczne są bardzo wrażliwe na uszkodzenia i kradzież.

Niskie osiągi

Zanim sięgniesz po takie auto, upewnij się, że potrafisz zapanować nad nim i przełożysz go do autostrady. Elektryczne auta mają niewielkie moce i słabo się rozpędzają. Wielu kierowców ma wątpliwości dotyczące samochodów elektrycznych. Na czym należy pamiętać, decydując się na auto elektryczne?

Niektórzy zastanawiają się, czy ekonomiczność samochodu elektrycznego jest taka sama jak w przypadku napędów hybrydowych, które tak dobrze się sprawdzają w codziennym użytkowaniu. Inni wahają się między kupnem auta a samochodu elektrycznego, bo obawiają się średniego zasiarczenia baterii i głośnych przeładowań. W zasobach portalu tuningster.pl możesz znaleźć więcej treści o tematyce motoryzacyjnej.