O czym należy pamiętać podczas wykupywania polisy OC?

Sarah Brown/unsplash.com

Zdarza się, że właściciele samochodów decydują się na wykupienie polisy OC. Warto jednak pamiętać o kilku kwestiach, dzięki którym można uniknąć kłopotów przy wypłacie świadczenia ubezpieczeniowego.

  1. Należy sprawdzić, czy została zawarta umowa ubezpieczenia zawierająca ochronę od odpowiedzialności cywilnej za szkody majątkowe i osobowe wyrządzone innym osobom lub rzeczom.
  2. Trzeba upewnić się, że wartość poręczenia OC jest adekwatna do naszych możliwości finansowych. W przypadku trudności z uregulowaniem raty możemy stracić gwarancję na samochód.
  3. Kolejnym ważnym elementem jest informacja o zawartości polisy. Jeśli kupujemy polisę OC w weekend lub w godzinach nocnych, nie możemy spodziewać się pozytywnej odpowiedzi na pytanie: „Czy zawiera ona zapłatę za uszkodzenie lub utratę auta?”

Podczas wykupywania polisy OC należy pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach

Zanim zdecydujesz się na konkretnego ubezpieczyciela, porównaj oferty kilku oferentów. W ten sposób unikniesz problemów związanych ze sporą różnicą cen. Dzięki temu również wybierzesz najlepsze ubezpieczenie OC. Nie przedłużaj umowy ochronnej na określony czas, jeśli nie potrzebujesz tego typu polisy. Nieprawidłowe dokonanie wykupienia jest ryzykowne i może wiązać się z dodatkowymi problemami. Jeśli tematyka motoryzacyjna nie jest Ci obca, to wejdź na stronę onetrace.pl i zapoznaj się z dostępnymi treściami. 

Od wielu lat zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe są obowiązkowo ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej. Niektóre polisy OC mogą być wykupywane na okres dłuższy niż rok. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każda polisa OC wykupiona na rok będzie kosztować tyle samo. Przed podpisaniem umowy koniecznie sprawdźmy, ile tak naprawdę będzie nas kosztowała polisa OC. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z wykupieniem polisy OC, warto przeanalizować podstawowe kwestie.