Poznaj triki, które można wykonać na rolkach

Diogo Nunes/unsplash.com

Rolki to sport, w którym najważniejsze jest poruszanie się po nierównym terenie. To właśnie dzięki temu możliwe jest wykonywanie różnych trików.

Niektórzy uważają, że łatwo jest jeździć na tym sprzęcie, ale są i tacy, którzy twierdzą, że jest to bardzo trudne. Jaka jest prawda? Rolki to jedna z najpopularniejszych przyczyn kontuzji wśród sportowców. Niektórym z nich nie uda się wykonać żadnego triku na tym sprzęcie, innym poradzą sobie za każdym razem. Jeśli chcesz stać się dobrym jeźdźcem na rolkach, musisz wiedzieć, jak jeździć i dlaczego to robisz. Na stronie desporto.pl znajdziesz wiele przydatnych artykułów, które pomogą Ci poszerzyć wiedzę na ten temat. 

Poznaj triki, które można wykonać na rolkach:

  • Hop – wtedy kierujesz się do przodu lub do tyłu i skaczesz nogami;
  • Hop to hop – w tym triku robisz kilka hopów;
  • Skok – skaczesz z roweru na pobocze 

Jeżdżąc na rolkach, nie możesz liczyć na to, że wszyscy Cię zrozumieją. Zanim pójdziesz trenować a parku lub na placu, sprawdź, co możesz wykonać i jak wykonać.

  1. Nie ograniczać się do jednego stylu jazdy, rób swoje. Kiedy będziesz jeździł po miejskim klimacie, przerzuć się na większe zakręty i zobaczysz, że bardzo szybko zwiększa się prędkość i kierunek jazdy. Jednak nie zapomnij o tym, żeby utrzymywać równowagę ciałem i nogami!
  2. Naucz się zwalczać lęk! 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany rolkami, to z pewnością chciałby zacząć jeździć na nich. Nie jest to trudne, jednak trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt. Można wynająć rower na dni, a nawet na godzinę ze sprawdzonej firmy oferującej tego typu usługi.